Stylizacje pin-up według Dorothy Fashion

Czerwień, grochy, rozkloszowane sukienki – z czym jeszcze kojarzą Wam się stylizacje pin-up? Pozwoliliśmy sobie na własną interpretację i oprócz grochów i rozłożystych ciuchów znajdziecie także kratkę oraz obcisłe spódnice! Zobaczcie, jakie nieziemskie kreacje wyczarujecie z kolekcji Dorothy Fashion.

Skąd wywodzi się styl pin-up?

Dotychczas pisaliśmy o rockowych stylizacjach z pazurem, sukienkach na zimę, a nawet o eleganckich dresach. Jak widzicie, z naszych ciuchów stworzycie zestaw na każdy dzień, każdą okazję i porę roku! Dzisiaj przyszedł czas na styl pin-up.

Styl pin-up narodził się w latach 40. i 50. XX wieku, a jego dosłowne tłumaczenie oznacza przypiąć, przywiesić (na ścianie). Określenie to odnosiło się do plakatów z wizerunkami atrakcyjnych kobiet, które rozgrzewały serca mężczyzn podczas II wojny światowej. Plakaty te przytwierdzano do ściany i podziwiano krągłości uśmiechniętych, kuszących swymi atutami pań. Pin-up girls podkreślały kobiecość rozkloszowanymi spódnicami w grochy, skąpymi bluzeczkami, charakterystycznie upiętymi włosami eksponującymi szyję i obojczyki oraz karminowymi ustami. Wizerunek pin-up girls zagościł nie tylko na plakatach, ale i reklamach czy okładkach gazet. Do dziś jest on chętnie przemycany w stylizacjach, o czym zresztą świadczy nasz post!