Z czego szyjemy? Zobaczcie nasz mały przewodnik po tkaninach!

Czym jest wiskoza, jakie materiały niemalże dosłownie wyrosły na drzewach oraz, czy tkanin syntetycznych należy unikać jak ognia? W naszym małym przewodniku po rodzajach tkanin odpowiemy na wszystkie powyższe pytania i pokażemy Wam najwygodniejsze i najbardziej kobiece ciuchy z najlepszych materiałów!

Rodzaje tkanin

Zanim jednak zdradzimy Wam sekrety naszych tkanin, zerknijcie na odrobinę teorii. Materiały dzielimy na:

  • naturalne – ich włókna opalały się w słońcu i smagane były rześkim wiatrem, czyli narodziły się w warunkach... naturalnych 😇. Dodatkowo możemy podzielić je na te:
  • pochodzenia roślinnego – należy do nich chętnie noszona od lat bawełna, a także całkiem niedawno odczarowany len
  • pochodzenia zwierzęcego – zalicza się do nich kojarzony z luksusem jedwab czy niezawodną w zimie wełnę 
  • sztuczne – choć nazwa już na samym starcie zraża miłośników ubrań bliskich naturze, niewiele osób wie, że włókna te pochodzą ze składników naturalnych – przetworzonej pulpy drzewnej. Do materiałów mających naturalne korzenie należy niezawodna wiskoza. 
  • syntetyczne – ich włókna produkowane są z polimerów, których nie znajdziemy w przyrodzie – jednak czy owiane złą sławą poliester, poliamid czy elastan zasługują na mówienie o nich w samych pejoratywach? Sprawdźcie!

Niezawodna bawełna

Naturalna, przyjemna w dotyku, oddychająca, wchłaniająca wilgoć – nie bez powodu bawełnę nosiły nasze prababki, nie bez powodu ubierać się w nią będą kolejne pokolenia! To materiał wielozadaniowy, który pokochają Wasze delikatne ciała, a także praktyczne strony osobowości! Bawełna jest odporna na rozciąganie, elektryzowanie się czy ścieranie (ale niestety nie na gniecenie! 😢).